Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Sekretorės diena

21 balandžio

Sekretorės diena švenčiama trečiąjį balandžio trečiadienį.

Sekretorė – darbuotoja, tvarkanti įstaigos raštus, padedanti įstaigos direktoriui ar vadovui, organizuojanti susitikimus. Dažniausiai šios profesijos atstovės yra moterys. Žodžio „sekretorius“ pirminė reikšmė – „asmuo, saugantis paslaptis“ (lot. sercretus – „slaptas, paslėptas“). Sekretorė dažniausiai iš tiesų žino visas direktoriaus paslaptis. Neretai jai tenka ir pameluoti, kad direktoriaus nėra vietoje ar direktoriui paprašius dėl kokios nors priežasties nukelti susitikimą.

1952 m. Amerikos verslininkas Haris F. Klemfusas savo įmonėje įsteigė Sekretorės dieną. Tokios šventės, kaip sekretorės diena, metu visos jo įmonės moterys būdavo išvaduojamos nuo varginančio rutininio darbo. Ši šventė po truputį paplito visame pasaulyje ir net tapo Administratorių profesine švente.

Neretai sekretorės tampa pašaipų objektu, neva, jei dirbi sekretore, vadinasi nieko daugiau nesugebi, neišmanai. Apie jas kuriami anekdotai, panašūs kaip ir apie blondines. Tačiau iš tiesų sekretorės darbas yra sunkus ir varginantis, reikalaujantis kantrybės ir tvarkos.

Sekretorės dabar vadinamos įvairiai: biuro administratorėmis, biuro koordinatorėmis, asistentėmis, padėjėjomis ir kt. Tačiau, kad ir kaip būtų įvardijama ši profesija, jos atstovės atlieka tą pačią sekretorės funkciją – tvarko dokumentus, planuoja susitikimus, priima klientus.

Informacija

Data:
21 balandžio
Renginys kategorijos:
,