Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Iš kosmoso į Žemę atskriejo trys lietuviški žodžiai

28 vasario - 29 vasario

Vasario 28 diena, 12:25 val. Lietuvos laiku, iš kosmoso į Žemę atskriejo trys tautos išrinkti lietuviški žodžiai – „Lietuva myli laisvę“.

Pirmieji lietuviškus žodžius iš kosmoso „išgirdo“ brazilai – patvirtinimą apie užmegztą signalą ir visą iškoduotą informaciją Kauno technologijos universitetui atsiuntė radijo ryšio mėgėjas Roandas. Ryšį su palydovu „LitSat-1” jam pavyko užmegzti, kai palydovas jau skriejo antrąją orbitą.

Brazilui Roandui ir dar dviem radijo ryšio mėgėjams iš viso pasaulio, kurie pirmieji užmezgė ryšį su palydovu „LitSat-1”, bus padovanota speciali ryšį patvirtinanti QSL kortelė su Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka už bendradarbiavimą Lietuvai žengiant pirmuosius žingsnius kosmose.

Netrukus po Brazilijos patvirtinimą apie pagautą signalą su trimis lietuviškais žodžiais atsiuntė ir radijo ryšio mėgėjas iš Vokietijos.

Maždaug tuo pat metu „LitSat-1” palydovo signalas užfiksuotas ir Liepiškių stotyje prie Vilniaus bei naujoje KTU ryšio stotyje. Pirmas signalas pagautas palydovui apskriejus orbitą ne pilnus du kartus.

Informacija

Pradžia:
28 vasario
Pabaiga:
29 vasario
Renginys kategorija: